دریل ساده توسن Tosan 0083D توسط شرکت ایرانی توسن (Tosan) تهیه و عرضه شده است. این دریل ایرانی همانند اغلب وسایل برقی شرکت توسن در کشور چین تولید شده است. این دستگاه دارای سه نظام ۱۰ میلیمتری از نوع آچاری می باشد. در نتیجه برای تعویض مته ها نیازمند آچار مخصوص هستید.

همچنین سه نظام طراحی شده، از دقت و کیفیت بسیار خوبی برخوردار است. با توجه به اندازه سه نظام و توان ۴۰۰ واتی، این دریل برای انجام کارهای سبک و امور منزل مناسب است.

به کمک این دستگاه سوراخکاری در چوب و فلز به ترتیب تا حداکثر ۲۰ و ۱۰ میلیمتر انجام می شود. 

وزن

۱۸۰۰ گرم

توان

۴۰۰ وات

منبع تغذیه

برق

کشور سازنده

ایران / چین

کنترل سرعت

دارد

سیستم گردش

چپ گرد – راست گرد

نوع

دریل ساده

سه نظام

۱۰mm – آچارخور

نقاط قوت

  • مناسب برای امور سبک و خانگی
  • جنس با کیفیت قطعات و بدنه مقاوم
  • دیمر جهت کنترل سرعت و گیره آویز کمری
  • پشتیبانی فعال و گارانتی ۱۲ ماهه

نقاط ضعف

  • عدم کارایی در امور صنعتی و سنگین
  • نداشتن قابلیت چکشی و سه نظام آچاری
  • نداشتن کیف و اقلام همراه نظیر سرپیچ و مته
  • وزن بالا جهت انجام امور سبک خانگی
  • قیمت نسبتاً بالا با توجه به امکانات

نوع طراحی دستگاه، ارگونومیک بوده و دسته ضد تعریق دارد.  همچنین به منظور کارایی بیشتر حین کار، بر روی بدنه دریل گیره آویز کمری در نظر گرفته شده است.

سرعت دستگاه حداکثر به ۲۷۰۰ دور در دقیقه می رسد. این سرعت، در دو جهت مختلف راست گرد و چپ گرد به کمک کلید دیمردار، قابل تنظیم است.

این دریل ایرانی، از اقلام همراه نظیر کیف، سرپیچ، مته و یا دسته کمکی بهره نمی گیرد. همچنین این دستگاه از قابلیت چکشی یا ضربه ای نیز پشتیبانی نمی کند. از طرفی کیفیت بدنه و دسته دستگاه مناسب بوده و از طول عمر بالایی برخوردار است. در نتیجه این دستگاه می تواند یک دریل ساده و کارراه انداز برای امور منزل به شمار رود.

جنس بدنه دریل ساده توسن Tosan 0083D بسیار مناسب است. گیربکس آلومینیومی دریل نیز از مقاومت خوبی برخوردار است.

دریل ساده توسن Tosan 0083D
دریل ساده توسن Tosan 0083D

این دریل دارای وزن ۱/۸ کیلوگرمی است. وزن دستگاه برای امور منزل و خانگی بالا است. ممکن است در استفاده مداوم و طولانی شما را دچار خستگی نماید.

این دستگاه جهت تأمین انرژی از برق شهری بهره می گیرد. بدین منظور برای دریل کابل، ۳ متری در نظر گرفته شده است. جنس کابل دستگاه، به خوبی سایر قطعات نمی باشد. اما با طول بلند و مناسبی که دارد می تواند دسترسی شما را راحت تر نماید.

قیمت دریل توسن مدل ۰۰۸۳D با توجه به امکانات آن تقریباً بالا محسوب می شود. همچنین از گارانتی ۱۲ ماهه شرکت توسن و پشتیبانی فعال در داخل کشور بهره مند می باشد.