دریل ساده رونیکس Ronix 2106B توسط شرکت ایرانی رونیکس تولید شده است. این دریل جهت انجام امور سبک و خانگی طراحی شده است. اموری نظیر باز و بسته کردن پیچ ها، کار در سطوح چوبی و MDF، نصب تابلو و وسایل مختلف و کار در کابینت به خوبی صورت می گیرد. جمع و جور بودن دستگاه امکان استفاده از دریل را به راحتی برای عموم افراد فراهم کرده است. این دستگاه در دو رنگ سبز آبی و یشمی قابل خریداری است.

وزن

۱۰۰۰ گرم

توان

۴۰۰ وات

منبع تغذیه

برق

کشور سازنده

ایران / چین

کنترل سرعت

ندارد

سیستم گردش

چپ گرد – راست گرد

نوع

دریل ساده

سه نظام

۱۰mm – آچارخور

نقاط قوت

  • مناسب برای امور خانگی و سبک
  • کوچک بودن ابعاد دریل و تنوع رنگ
  • وزن مناسب
  • گارانتی و پشتیبانی فعال در ایران

نقاط ضعف

  • عدم کارایی برای مصارف نیمه سنگین و صنعتی
  • نداشتن قابلیت چکشی و کنترل سرعت
  • سه نظام آچاری
  • نداشتن کیف همراه

این دریل ایرانی با توجه به توان ۴۰۰ واتی و سه نظام ۱۰ میلیمتری قدرت خوبی دارد. سه نظام دستگاه آچارخور بوده و برای تعویض مته ها نیاز به آچار مخصوص خواهید داشت.

از طرف دیگر به دلیل نداشتن قابلیت چکشی سوراخکاری در سطوح، در حد متوسط و تأمین نیاز منزل صورت می گیرد. در نتیجه این دستگاه برای کارگاه و انجام امور صنعتی و سوراخکاری سطوح سخت نظیر بتن گزینه مناسبی نیست.

سرعت دریل ساده رونیکس Ronix 2106B حداکثر ۳۵۰۰ دور دقیقه است. همچنین این دستگاه قابلیت چرخش در دو جهت ساعتگرد و پادساعتگرد را داراست. این جهت چرخش به کمک کلیدی تنظیم می شود. اما امکان کنترل سرعت وجود ندارد.

دریل ساده رونیکس Ronix 2106B
دریل ساده رونیکس Ronix 2106B
دریل ساده رونیکس Ronix 2106B
دریل ساده رونیکس Ronix 2106B

وزن دستگاه ۱کیلوگرم بوده که برای استفاده در منزل وزن مناسبی به شمار می آید.

این دریل از برق شهری به عنوان منبع انرژی استفاده می کند. در همین راستا از کابل  بلند ۳ متری برخوردار است.

این مدل از دریل های رونیکس فاقد هرگونه اقلام کمکی نظیر سرپیچ، دسته کمکی و یا کیف همراه می باشد. بدین منظور بهتر است شخصاً به فکر تهیه کیف مناسبی باشید.

توصیه می شود دو نمونه مشابه یعنی ۲۱۰۶ و ۲۱۰۶C را نیز در خریدتان مد نظر قرار دهید. عمده تفاوت این مدل ها در اندازه و نوع سه نظام، وزن، تنوع رنگ و قیمت دستگاه می باشد.

دریل ساده رونیکس مدل ۲۱۰۶B با توجه به نمونه های مشابه در بازار قیمت نسبتاً مناسبی دارد و از جمله دریل های ارزان محسوب می شود. همچنین این محصول همانند سایر تولیدات شرکت خوب رونیکس، دارای گارانتی ۱۲ ماهه و پشتیبانی فعال در داخل کشور می باشد.